קטגוריות

אריזות ואקום פורמינג וטרמופורמינג

IG SOLUTIONS מתמחה בייצור מוצרים ואריזות בשיטת הוואקום פורמינג.
וואקום פורמינג הינה שיטה המיועדת לייצור מוצרי אריזה, חלקים טכניים, זיווד ומגשים.
לחברה מגוון רחב של חומרי גלם: PET, PP, PS, PC, PET-G ועוד.
ניתן לייצר גם אריזות ואקום פורמינג ואריזות בליסטר בכמויות קטנות.
החברה מעניקה שירותי פיתוח ותכנון המוצר לפי דרישות הלקוח ואספקת אבי טיפוס ראשוניים לאישור הלקוח לפני ייצור סדרתי.

תהליך הייצור:

תכנון ופיתוח מודל שרטוט 3D > הכנת תבנית אב טיפוס > אישור אב טיפוס ע"י הלקוח > הכנת תבנית סופית > ייצור מסיבי.

בין מוצרינו בשיטת ואקום פורמינג:

מגשים אנטי סטטים לרכיבי אלקטרוניקה

אריזות למוצרים רפואיים

מגשי ואקום פורמינג לחקלאות

– אריזות "קונכייה"

– אריזות מסילה

– מגשים לייצור שוקולד

– חלקים טכניים

מהו תהליך הייצור בוואקום פורמינג וטרמופורמינג?

בעידן הטכנולוגי והמתקדם בו אנו חיים, חדשנות ויצירתיות בתחום תהליכי הייצור מהוות את המנוף העיקרי לפיתוחן והתפתחותן של תעשיות רבות. עם עליית התחרות ודרישות השוק למוצרים איכותיים, יעילים וידידותיים לסביבה, טכנולוגיות חדשות נכנסות לתמונה, ביניהן וואקום פורמינג וטרמופורמינג.

וואקום פורמינג וטרמופורמינג אלו טכנולוגיות לייצור מוצרים פלסטיים על ידי חימום, ריקוע וקירור יריעות פלסטיק. במסגרת התהליך, מחממים יריעת פלסטיק בחום גבוה, מותחים אותה על תבנית ויוצרים וואקום, על מנת שיריעת הפלסטיק תקבל את צורתה של התבנית. באמצעות תהליך זה ניתן ליצור סוגים שונים של מוצרי פלסטיק.

תהליך הייצור בוואקום פורמינג וטרמופורמינג כולל כמה שלבים עיקריים:

חימום – חימום יריעת הפלסטיק עד לטמפרטורה שהופכת אותה לרכה, גמישה וקלה לעיבוד.

ריקוע – עיצוב יריעת הפלסטיק הרכה לתוך תבנית על ידי הפעלת וואקום (יניקת האוויר מהתבנית).

קירור – קירור היריעה תוך שמירה על הצורה התבניתית שלה.

חילוץ המוצר – בתום תהליך הקירור מחלצים את המוצר מהתבנית.

גימור – שלב העיבוד הסופי הכולל חיתוך, קידוח, הדפסה ופעולות אחרות בהתאם לצרכים ודרישה.

אילו סוגי חומרים מתאימים לשימוש לאורך התהליך?

רכיבים שנוצרו בוואקום יכולים לשמש למגוון רחב של יישומים כמו לפתרונות שילוט, רכיבים לתחום הרפואה, כיסויים לענף הרכב והתחבורה, ציוד לענף הבניה ועוד. בתהליך ייצור בוואקום פורמינג וטמפורמינג ניתן להשתמש בחומרים תרמופלסטיים שונים, ביניהם:

יריעות פוליסטירן (HIPS) – חומר הנחשב לנפוץ וקל לשימוש. חומר זה מתאים למגוון תבניות, בין אם הן מיוצרות מעץ, אלומיניום ועוד. ניתן לייצר באמצעותו צורות שונות. ליריעות פוליסטירן יש המון תכונות חיוביות, הן היגייניות, עמידות (מסוגלות לשמור על צורתן בתנאים שונים, משמשות לאריזת מזון ונטולות ריח.

אקריליק – ייצור בוואקום מתאים גם לחומרים שקופים כמו למשל אקריליק. חומר זה משמש לייצור מוצרים לתעשיות שונות, לרבות לתעשיית התעופה והחלל.

אילו אתגרים יש בתהליך הייצור?   

תהליך הייצור אינו חף מאתגרים, ולכן עשויות לצוף כל מיני בעיות שאיתן יש להתמודד, אחת העיקריות בהן היא לחות. כאשר לחות נספגת בלוחות עוד לפני הייצור, היא יכולה להתרחב וכתוצאה מכך לגרום להופעתן של בועות בתוך שכבות הפלסטיק. מלבד פגיעה אסתטית, בעיה זו גם עשויה להחליש את החומר ולפגוע באיכותו של המוצר הסופי. יחד עם זאת, מדובר בבעיה שניתן לפתור אם מקפידים לייבש את הפלסטיק בטמפרטורה גבוהה, לאורך זמן. 

אתגר נוסף שעשויים להתמודד אתו הוא הופעתם של סדקים ושברים בתוך התבנית. אתגר זה נגרם כתוצאה מהתחממות יתרה של הפלסטיק. ניתן להתמודד עמו באמצעות בקרת טמפרטורה קפדנית בעת תהליך החימום והקפדה על כך שלא יצטברו שאריות חומר על התבנית, מה שעשוי לפגוע בה.

עוד אתגר שיש לשים לב אליו הוא עיוותים בחומר, בעיה שנוצרת כאשר ישנם חלקים בתבנית שקרובים מדי האחד לשני. ניתן להתגבר על הבעיה הזאת על ידי תכנון נכון של זווית המוצר, כך יהיה קל יותר לשלוף אותו מבלי לגרום לעיוותים.

היתרונות של תהליך ייצור בוואקום

תהליך ייצור בוואקום הפך לאופציה פופולרית ויש לכך כמה סיבות:

גמישות עיצובית – בעזרת ייצור בוואקום ניתן ליצור עיצובים וקימורים מורכבים שעשויים להיות מאתגרים או יקרים יותר בשיטות ייצור אחרות. גמישות זו פותחת אפשרויות יצירתיות עבור מעצבי ומהנדסי מוצר, ומאפשרת ליצור צורות ושרטוטים ייחודיים.

 

עלות נמוכה – בעוד שהזרקה עשויה להיות חסכונית יותר עבור פסי ייצור גדולים, ייצור בוואקום לרוב חסכוני יותר לפסי ייצור בסדר גודל קטן עד בינוני. יעילות זו הופכת את השיטה הזו לאופציה אטרקטיבית עבור עסקים המעוניינים לבדוק עיצובים חדשים של מוצרים או לייצר כמויות מוגבלות של חלקים מבלי להשקיע בכלי עבודה יקרים.

 

מוצרים קלי משקל – מוצרים שנוצרים בייצור וואקום לרוב יהיו קלי משקל, וזה יתרון בתעשיות שונות כמו תעשיית הרכב, התעופה והחלל. משקלם הקל יכול לתרום בדרכים רבות כמו למשל לחיסכון בדלק, לטיפול פשוט יותר ולהפחתת עלויות המשלוח.

 

איכות עקבית – בייצור בוואקום ניתן לייצר חלקים באיכות גבוהה באופן עקבי. תהליך הייצור המבוקר, לצד הקדמה הטכנולוגית והחומרים האיכותיים בהם נעשה שימוש, כל אלו ועוד מבטיחים שכל חלק יעמוד בתקני איכות מחמירים.

אפשרויות גימור משופרות – עם כלי עבודה מתקדמים וטכניקות משוכללות, ניתן ליצור מגוון רחב של גימורים, כולל טקסטורות, רמות ברק שונות ומיתוג מותאם אישית. הרבגוניות הזאת מאפשרת ליצרנים ליצור מוצרים שעומדים בדרישות אסתטיות ספציפיות או בצרכי מיתוג.

 

פחות פסולת – תהליך הייצור בוואקום מייצר פחות פסולת בהשוואה לכמה וכמה שיטות ייצור מסורתיות. בעזרת אופטימיזציה של תהליך העיצוב ובחירת החומרים, היצרנים יכולים למזער פסולת למטב את השימוש בחומרים, לשמור על איכות הסביבה ולחסוך בעלויות.

 

יישומים רבגוניים – ייצור בוואקום מתאים לתעשיות שונות כמו תעשיית הרכב, התעופה והחלל, האריזה, שילוט ועוד. הרבגוניות הזאת נובעת מהיכולת לייצר חלקים בגדלים, צורות ומורכבויות שונות, מה שמבטיח התאמה למגוון רחב של צרכים. כמו כן ניתן להשתמש גם במגוון רחב של חומרים עבור תהליך הייצור.

 

זמן ייצור ואספקה מהירים – האפשרות לייצר תוך זמן קצר תבניות אשר ישמשו לתהליכי ייצור בוואקום, מאפשרת לעסקים ליצור אבטיפוס בתהליך מהיר במיוחד. המשמעות של אפשרות זו היא, שגם המוצר הסופי יגיע מהר יותר לשוק.

בסך הכל, כל היתרונות של תהליכי ייצור בוואקום הופכים את האופציה הזאת לאטרקטיבית עבור עסקים המחפשים פתרונות ייצור חסכוניים, גמישים ואיכותיים. אז אם עוד לא הכרתם אותה, הגיע הזמן ללמוד עליה את כל מה שצריך!

מכונת ואקום פורמינג
לקבלת הצעת מחיר
דילוג לתוכן